• 25.06-09.07  PUHKAME

 • Kuidas suvel oma jalgu kaitsta

  Kuidas kaitsta oma jalgu suvel: aiamaal, rannas, basseini ääres ja matkates

  Kuidas kaitsta oma jalgu suvel: aiamaal, rannas, basseini ääres ja matkates

  Suvi on aeg, mil me kõik soovime rohkem aega veeta õues – aiamaal töötades, rannas peesitades, basseini ääres lõõgastudes, matkates või lihtsalt linnas jalutades. Kuid suvekuumus ja erinevad välitingimused võivad meie jalgu tõsiselt kahjustada. Jalaravi Stuudio toob teieni mõned olulised nõuanded, kuidas kaitsta oma jalgu suvel ja hoida neid terve ja kaunina.

  Õige jalanõude valik

  Suvel on eriti oluline valida sobivad jalanõud. Aiamaal töötamiseks vali tugevad ja mugavad jalatsid, mis kaitsevad jalgu teravate esemetega kokkupuute eest. Matkamiseks sobivad parimalt hästi ventileeritud ja toetavad matkasaapad. Linnas jalutamiseks ja rannas veedetud päevadele mõeldes, eelista hingavaid ja hästi polsterdatud sandaale. Basseini ääres kanna libisemisvastase tallaga jalanõusid, et vältida ohtlikke kukkumisi.

  Suvel on eriti oluline valida sobivad jalanõud

  Päikese ja kuumuse kahjulike mõjude ennetamine

  Päike ja kuumus võivad jalgu kahjustada mitmel moel. Päikesepõletused jalgadel on valulikud ja ohtlikud. Enne õue minekut kata jalad päikesekaitsekreemiga, mille SPF on vähemalt 30. Kandke võimalusel varju andvaid jalanõusid või sokke, et vähendada otsest päikese käes viibimist. Ära unusta jalgade niisutamist, kuna päike ja kuumus võivad põhjustada naha kuivamist ja lõhenemist.

  Päikesepõletused jalgadel on valulikud ja ohtlikud

  Rannas ja basseini ääres

  Rannas ja basseini ääres viibides on jalad eriti tundlikud liiva ja kuuma pinna suhtes. Liival ja kividel kõndimine võib põhjustada hõõrdumist ja väiksemaid vigastusi. Kanna alati jalatseid, mis kaitsevad jalgu kuuma liiva ja teravate esemete eest. Lisaks aitab korrapärane jalgade pesemine eemaldada soola ja liiva, mis võivad nahka ärritada.

  Kanna alati jalatseid, mis kaitsevad jalgu kuuma liiva ja teravate esemete eest.

   Jalgade kaitsmine matkal ja linnas jalutades

  Matkal ja linnas jalutades on oluline kanda hästi hingavaid jalanõusid, et vältida liigset higistamist. Higised jalad on haavatavamad villide ja seenhaiguste suhtes. Vaheta sokke regulaarselt ja kasuta vajadusel jalgadele mõeldud pulbreid, mis hoiavad jalad kuivana. Matkal kanna alati kaasa plaastrit ja antiseptikut, et vajadusel väiksemate vigastuste korral kiirelt esmaabi anda.

  Higised jalad on haavatavamad villide ja seenhaiguste suhtes.

  Probleemsete jalgade hooldus

  Kui sul on probleeme jalgade tervisega, näiteks kannalõhed, seenhaigused või villid, on oluline otsida professionaalset abi. Jalaravi Stuudio pakub spetsiaalseid hooldusteenuseid probleemsete jalgade jaoks. Meie kogenud spetsialistid aitavad sul taastada jalgade tervise ja pakuvad ka nõuandeid, kuidas vältida tulevikus probleeme.

  Lisaks pakume laias valikus nahahoolduskreeme, mis on mõeldud spetsiaalselt jalgade hooldamiseks ja kaitsmiseks. Need kreemid niisutavad, toidavad ja kaitsevad nahka, aidates sul säilitada pehmed ja terved jalad kogu suve vältel.

  Meie kogenud spetsialistid aitavad sul taastada jalgade tervise ja pakuvad ka nõuandeid, kuidas vältida tulevikus probleeme.

  Kokkuvõte

  Suvi on nautimiseks, kuid ärgem unustagem oma jalgade eest hoolt kanda. Õige jalanõude valik, päikesekaitse, regulaarne niisutamine ja ettevaatus erinevates välitingimustes aitavad hoida jalad tervena ja probleemideta. Kui vajate professionaalset abi või soovite osta kvaliteetseid nahahoolduskreeme, külastage Jalaravi Stuudiot.

  Tervete ja õnnelike jalgadeni suvel!

  Posted in Muu