Jalahooldusspetsialisti ALGKOOLITUS
Koolituse maksumus 680€+KM
- Maht: 54 akad/h 20 teooriatundi ja 34 praktikatundi
- Eesmärk: Luua teadmised jalahoolduse tegemiseks probleemsete jalgadega või muude tervisehäiretega klientidele/patsientidele, kes ise ei saa või ei oska enda jalgade hooldusega tegeleda.
- Koolituse lühikirjeldus: Jalahooldusspetsialisti koolitus on mõeldud inimestele, kes soovivad teostada klientidele/patsientidele jalahooldust probleemsetele jalgadele. Jalahooldust pakutakse tervisehäiretega klientidele/patsientidele, kes ise ei saa või ei oska oma jalgade hooldusega tegeleda. Abivajajad, kes ei saa ise kõrge vanuse, tundlikkushäirete, psoriaasi-, diabeedist-, reumatoid-artriidist lähtuvate probleemide või muude haiguslike seisundite tõttu oma jalgu korras hoida. Koolituse raames tutvustatakse erinevaid pediküüri tegemiseks vajalikke töövõtteid. Käsitletakse labajala anatoomiat, füsioloogiat, küünte ja naha probleeme.
- Õpitulemused: Koolitatav oskab teostada ravipediküüri ehk probleemsete jalgade hooldust manuaalselt ja aparaadiga; nõustada erinevate naha või küünte probleemide olemasolu korral ja soovitada tegevusi nende ennetamiseks; ära tunda erinevaid jalgade haiguslikke seisundeid ning pakkuda lahendusi nende leevendamiseks.
- Hindamisvorm: Praktiline arvestus modellide peal.
- Koolitaja: Maria Suits ja Kristiina Päll
- Kohustuslik kirjandus: Koolitaja poolt antud kirjalikud materjalid;
- Hannuksela, M., Reunala, T., Karvonen, J. & Suhonen, R. (2010). Nahahaigused. Tallinn: Medicina.
- Liukkonen, I. & Saarikoski, R. (2008). Terved jalad. Tallinn: Medicina.
- Õppetöö vormid ja õppetöös osalemise nõuded: Teoreetiline loeng ning praktilised osa praktikabaasis. Iseseisev praktiline töö: 10 jalahoolduse protseduuri teostatud koolitatava kodus või kokkuleppel praktikabaasis enda poolt valitud modellidega. Tööd on vajalik dokumenteerida enne ja pärast protseduuri. Teoreetiline õpe toimub praktikabaasis koha peal ja seal osalemine on kohustuslik.
- Hindamise põhimõtted: Praktiline töö on positiivselt sooritatud kliendile rahuldavalt.
- Täiendav informatsioon koolituse sisu kohta: Koolituse täpsem ajakava lepitakse kokku individuaalselt. Koolitusmaterjalid antakse koolituse alguses kohapeal.
- Kõik tööks ja õppimiseks vajalikud materjalid ning töövahendid on koolituskeskuses kohapeal. Individuaalses praktikas ning tulevases töös kasutatavad vahendid on vaja soetada iseseisvalt.
- Koolituse lõpetamisel väljastatakse tunnistus.
Algkoolituse teemad
Auditoorne töö (20 akadeemilist tundi)
- Jalalaba anatoomia ja füsioloogia erinevate haigusseisundite korral;
- Jalalaba naha ja küüneprobleemide hindamine erinevate haigusseisundite korral;
- A- ja antiseptika;
- Kabineti ettevalmistus ja korrastus;
- Eetika;
- Seadusandlus;
- Aparaatide tutvustus
Praktiline töö (34 akadeemilist tundi)
- Kliendilt anamneesi võtmine;
- Probleemide tuvastamine kliendi labajalgadel ja küüntel;
- Kliendikaardi täitmine;
- Aparaatse jalahoolduse õppimine;
- Lihtsamate abivahendite valmistamine;
- Kliendi nõustamine koduhoolduse ja abivahendite osas